Aktualności

200 000 paczek wyruszyło z Chin do Europy

Z okazji zbliżającego się Dnia Singla ponad 200 000 paczek zostało wysłanych koleją do Europy. Wiezie je dedykowany skład kolejowy.

Dzień Singla to chiński odpowiednik Walentynek. Obchodzony jest 11 listopada, ponieważ cztery jedynki symbolizują cztery niezamężne osoby, które mają okazję się poznać. W tym czasie Chińczycy obdarowują się prezentami, a single wyruszają na zakupy aby obdarować siebie samych.

Jest to jednocześnie czas ogromnych promocji i wyprzedaży w chińskich sklepach internetowych, z których coraz częściej korzystają Europejczycy. We wtorek wyruszył specjalny pociąg, który wiezie ponad 200 000 przesyłek z Alibaby i Aliexpress dla klientów z Europy. Skład kolejowy wyruszył z autonomicznego regionu Xinjiang Uygur.

Zdaniem Xie Zhiyu, dyrektora logistycznego Alibaby, jest to pierwszy tego typu pociąg, który wiezie paczki dla europejskich odbiorców specjalnie z okazji Dnia Singla. Paczki zawierają głównie drobną elektronikę, sprzęty codziennego użytku, akcesoria fitness, czy odzież.

Sam fracht kolejowy ma potrwać zaledwie 10 dni – wiezie go szybki pociąg towarowy China-Europe Railway Express. Po dotarciu do Europy towary zostaną rozesłane do ponad 20 krajów europejskich.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/05/WS5fa3aa68a31024ad0ba83551.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.