Aktualności

Popyt na samoloty Boeinga w Chinach

Boeing podnosi 20-letnią prognozę popytu na samoloty w Chinach pomimo pandemii.

Boeing Co podniósł prognozę popytu na samoloty w Chinach na następne 20 lat. Oznacza to, że Chiny są aktualnie wiodącym rynkiem dla lotnictwa, pomimo Covid-19. Chińskie linie lotnicze będą potrzebowały 8600 nowych samolotów do 2039 roku. Oznacza to, że dostawy będą o 6,3 % większe niż zakładała poprzednia prognoza Boeinga na 2019 rok.

„Chociaż Covid-19 wywarł poważny wpływ na rynek pasażerski na całym świecie, podstawowe czynniki wzrostu zapotrzebowania w Chinach pozostają odporne i silne” – powiedział Richard Wynne, dyrektor zarządzający ds. Marketingu w China Boeing Commercial Airplanes.

Chiński krajowy rynek lotniczy odbił się do poziomu sprzed pojawienia się pandemii Covid-19, ale ponieważ podróże międzynarodowe pozostają ograniczone, chińskie linie lotnicze wstrzymują wiele kursów.

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił, że od 25 października do 27 marca 2021 roku chińskie linie lotnicze będą wykonywać 84 634 lotów krajowych tygodniowo – stanowi to wzrost o 19,8 % w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Również cotygodniowe loty cargo wzrosną o 38,7 procent do 2021 roku.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/16/WS5fb22a99a31024ad0ba9465e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.