Aktualności

Rekordowa sprzedaż samochodów w Dniu Singla

Tegoroczny Dzień Singla to rekordowa sprzedaż samochodów w sklepach internetowych. Tylko Honda otrzymała aż 380 000 zamówień na samochody.

Coroczny festiwal zakupów i pandemia Covid-19 to czynniki, które w tym roku niezwykle stymulują wzrost sprzedaży w sklepach on-line. Zakupowe szaleństwo z okazji Dnia Singla trwało od 1 do 11 listopada. W tym czasie sklep Tmall ustanowił rekordową sprzedaż na poziomie 498 miliardów juanów. Oprócz bielizny, obuwia i drobnej elektroniki dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody.

Według statystyk Tmall złożono aż 380 000 zamówień do Hondy na samochody marki Buick. To aż 158% wzrostu w stosunku do roku ubiegłego. Na stronie sklepu Tmall w wyprzedażach samochodowych wzięło udział ponad 50 producentów branży moto, którzy zaprezentowali około 120 modeli samochodów.

Statystyki pokazują, że SAIC Motor, największa grupa samochodowa w Chinach, sprzedała zaledwie 420 000 pojazdów w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku, czyli o 15 procent mniej niż w tym samym okresie roku 2019. Festiwal zakupów pomógł marce nadrobić straty.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/16/WS5fb1d628a31024ad0ba9440f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.