Aktualności

Chiny: Dochód z podatków wzrósł w pierwszym półroczu o ok. 10 %

W pierwszej połowie 2012 roku wpływy z tytułu podatków wzrosły o 9,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2011r. – poinformowało w piątek chińskie ministerstwo finansów. Oznacza to znaczne obniżenie dynamiki wzrostu, w porównaniu z latami ubiegłymi.

Mimo imponującej sumy całkowitej zebranej z podatków w wysokości 5 bln 493 mld juanów (około 2 bln 928 mld zł), dla gospodarki chińskiej to sygnał niepokojący, ponieważ w porównaniu z 12-proc. wzrostem w analogicznym okresie w 2011 r. stopa wzrostu obniżyła się o ok. 2 punkty proc.

Według analityków ministerstwa przyczyną tego zjawiska jest przede wszystkim spowolnienie wzrostu gospodarczego. W pierwszej połowie roku w sposób znaczący spadła rentowność przedsiębiorstw chińskich. Zmniejszyły się również wydatki inwestycyjne i spadła sprzedaż detaliczna artykułów konsumpcyjnych. Pochodną schładzania gospodarki jest także spadek inflacji, co spowodowało mniejszy wzrost nominalnych wpływów z tytułu podatków pośrednich.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/szukaj/news/chiny-dochod-z-podatkow-wzrosl-w-pierwszym-polroczu-o-ok,1824280 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.