Aktualności

119 miliardów dolarów dla Shenzen

Inwestorzy przeznaczą 119 miliardów dolarów na innowacyjne przedsiębiorstwa w Shenzen. Powstało już 240 projektów.

Kadra kierownicza globalnych przedsiębiorstw jest optymistycznie nastawiona do inwestowania w Shenzhen (w prowincji Guangdong), twierdząc, że innowacyjność i otwartość miasta będą napędzać rozwój ich przedsiębiorstw w warunkach globalnej niepewności gospodarczej. Na konferencji w sprawie promocji inwestycji w Shenzhen, która odbyła się we wtorek, podpisano ponad 240 projektów, a łączna wartość inwestycji wyniosła 780 miliardów juanów (119 miliardów dolarów).

Projekty obejmują szeroki zakres dziedzin – w tym technologie informacyjne nowej generacji, zaawansowaną produkcję, biomedycynę, nowe materiały i gospodarkę cyfrową.

Ponieważ pierwsza chińska specjalna strefa ekonomiczna w Shenzhen obchodziła w październiku 40. rocznicę istnienia, władze centralne podjęły szereg działań pilotażowych w celu dalszego promowania jej rozwoju. Sekretarz Partii Shenzhen, Wang Weizhong, powiedział, że w tym roku miasto zaoferuje 15 kilometrów kwadratowych powierzchni przemysłowej dla globalnych przedsiębiorstw na rozpoczęcie działalności w mieście.

Shenzen od kilku lat jest regionem atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów i tylko w tym roku obcy kapitał osiągnął poziom 7 miliardów dolarów – to ponad 7,5% wzrostu w stosunku rok do roku.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202012/10/WS5fd1760fa31024ad0ba9af3d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.