Aktualności

Wzrost PKB w Chinach w 2020 roku

2,3% wzrostu PKB w Chinach odnotowano w roku 2020. Pandemia nie zahamowała wzrostu w Chinach.

W 2020 roku PKB Chin wzrosło o 2,3% względem roku wcześniejszego. Przekłada się to na łączną wartość PKB na poziomie 100 bilionów juanów (około 15,4 biliona dolarów). Chiny jako pierwsze zaczęły odmrażać gospodarkę w trakcie pandemii i najpewniej jest to przyczyną tak sporego w obecnych czasach wzrostu.

Ning Jizhe, szef Narodowego Biura Statystycznego w Chinach, powiedział, że pierwsze trzy kwartały 2020 roku nie były owocne i przyniosły zaledwie 1% wzrostu PKB. Ma to związek z zamrożeniem gospodarki na okres lutego i marca. Dopiero czwarty kwartał przyniósł 6,5% wzrostu PKB, gdy produkcja pracowała pełną parą, a światowy popyt na dobra konsumpcyjne zaczął znów wracać do normy.

Chiński rząd chcąc pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie zaoferował w 2020 roku niskooprocentowane pożyczki oraz ulgi podatkowe dla firm. Dla wielu była to jedyna możliwość na przetrwanie.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/01/pkb-chin-w-2020-roku/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.