Aktualności

Chińska alternatywa dla bibliotek: automaty z książkami

W Pekinie zainstalowano ponad 50 automatów z książkami. "Samoobsługowe biblioteki" wyglądem przypominają typowe maszyny z napojami. Za szybą nie kryją jednak puszek czy butelek, a książki.

Kazda maszyna oferuje około 300 książek oznaczonych numerami. Użytkownik wrzuca pieniądze, na klawiaturze wybiera przypisany tytułowi numer i odbiera lekturę przez otwór podawczy.

Warunkiem skorzystania z automatu jest posiadanie kodu dla członków miejscowych bibliotek, zeskanowanie dowodu tożsamości i wpłacenie 100 juanów (12 euro) kaucji, która zostanie oddana przy zwrocie książek. Za jednym razem można wypożyczyć pięć książek, które trzeba zwrócić w ciągu czterech tygodni. Zainstalowane w automatach kamery mogą wykryć uszkodzenia książki bądż jej brak. Powiadomie o tym otrzyma wówczas operator automatycznej biblioteki.

Według lokalnych bibliotek, które dostarczają książki do maszyn wypożyczających, co trzecia lektura trafia do rąk czytelnika właśnie z automatu.

Więcej:

http://www.wprost.pl/ar/334543/Chiny-ksiazka-z-automatu/ 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.