Aktualności Transport i logistyka

Polskie porty morskie realizują cele mimo pandemii

Polskie porty osiągnęły cele założone na rok 2020. Mimo obostrzeń sanitarnych polskie porty obsłużyły 103 miliony ton ładunków.

Pierwsze miesiące pandemii Covid-19 poważnie uderzyły w wiele branż w Polsce, w tym logistykę. Pomimo tego polskie porty – Gdańsk, Gdynia, Świnoujście – zrealizowały cele na rok 2020 i liczne obostrzenia im w tym nie przeszkodziły. W ubiegłym roku przeładowano ponad 103 miliony ton towarów w polskich portach, z czego w samym tylko Gdańsku było to aż 48 milionów ton. Wyniki te nieco przewyższają prognozy, które uwzględniały czynnik pandemiczny.

Warto dodać, że od kilku lat polskie porty morskie utrzymują roczną ilość obsłużonych ładunków na poziomie przekraczającym 100 milionów ton. Świadczy to o stabilizacji i dobrej kondycji portów.

Ministerstwo Infrastruktury na dobrych wynikach nie poprzestaje i realizuje nowe inwestycje mające na celu zwiększenie wydajności przeładunkowej portów. Na cele te przeznaczono około 10 miliardów złotych. Wśród inwestycji znajdują się: modernizacja falochronu północnego w Porcie Gdańsk, budowa kanału na Mierzei Wiślanej oraz poprawa łączności kolejowej z portami morskimi.

Jedną z kluczowych inwestycji jest budowa terminala głębokowodnego w Świnoujściu, która jest elementem „Programu rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku”.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/01/27/polskie-porty-utrzymuja-stabilna-pozycje-mimo-epidemii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.