Aktualności Transport i logistyka

Port Gdańsk wśród najlepszych na Bałtyku

Trzecie miejsce na Bałtyku dla Portu Gdańsk. Polski port znalazł się na podium wśród najbardziej obleganych.

Port Gdańsk awansował w 2020 roku na trzecie miejsce wśród najbardziej obleganych portów Morza Bałtyckiego. Do tej pory prym wiodły porty rosyjskie – Ust Ługa, Petersburg, Primorski. W 2020 roku Port Gdańsk osiągnął wielkość przeładunków na poziomie 4,6 miliona ton TEU. To wzrost o 8% w stosunku do roku wcześniejszego.

Primorsk i Ługa to najważniejsze porty przełudunkowe dla Rosji Północnej. Do tej pory to one odgrywały znaczącą rolę na Bałtyku. W roku ubiegłym zdolność przeładunkowa Gdańska była mniejsza od zdolności Primorska zaledwie o 1,3 miliona ton TEU.

Awans Gdańska na tak wysoką pozycję zawdzięcza się modernizacji i wzmocnieniu operatorów przeładunkowych, dzięki którym prace portowe wykonywane są znacznie szybciej i sprawniej.

Port w Gdańsk jednocześnie obsługuje ponad 46% ładunków morskich, które przybywają do Polski. Oznacza to, że jest on wiodącym polskim portem na wybrzeżu.

Źródło: https://log24.pl/news/port-gdansk-zdobywa-podium-na-baltyku/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.