Aktualności

Chińczycy chcą chronić swoje wynalazki

W minionych latach zgłoszono w Chinach ponad 178 tys. wniosków o rejestrację wynalazków i racjonalizacji, z których uznano 50 tys. – jak wynika z najnowszego raportu chińskiego Ministerstwa Rolnictwa.

Gwałtowny wzrost napływu wniosków innowacyjnych związanych z rolnictwem obserwuje się w ciągu ostatnich 5 lat. Podnosi się także jakość składanych wniosków. Jednak w porównaniu z rolnictwem rozwiniętych krajów świata, poziom innowacji i rzetelność wykonania dokumentacji są niewystarczające. W Chinach rejestrowanych jest zaledwie 41 proc. składanych wniosków, podczas gdy w innych krajach liczba zarejestrowanych patentów przekracza 52 proc.

Rozwój gospodarki rynkowej sprawił m.in., że przy dużych przedsiębiorstwach rolnych powstają ośrodki naukowe, które samodzielnie prowadzą badania. W 2011 r. po raz pierwszy liczba zgłoszonych przez nie wniosków patentowych była większa od zgłoszeń państwowych instytutów badawczych, które skupiają najlepszych fachowców w Chinach.

Więcej:

http://www.wprost.pl/ar/334172/Chiny-zmieniaja-rolnictwo-Chca-chronic-swoje-wynalazki/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.