Aktualności Transport i logistyka

Kanał Sueski nadal zablokowany

Ponad 150 statków czeka na wpłynięcie do Kanału Sueskiego. Kontenerowiec Ever Given utknął na mieliźnie kilka dni temu.

Blokada Kanału Sueskiego to najgorętszy temat tego tygodnia. Największy na świecie kontenerowiec Ever Given, należący do tajwańskiego armatora Evergreen, od kilku dni blokuje kanał. Liczący 399 metrów statek ładunkowy utknął na mieliźnie kanału w tak niefortunny sposób, że zablokował całe światło przepływowe kanału. Do tej pory w kolejce do wpłynięcia do kanału ustawiło się ponad 150 statków handlowych.

Kanał Sueski jest jednym z najważniejszych fragmentów światowych szlaków handlowych. Dzięki niemu droga z Azji do Europy skrócona została o 10 dni. Bez możliwości przepłynięcia przez Kanał Sueski statki musza opływać całą Afrykę wzdłuż południowego krańca kontynentu, co wydłuża czas frachtu o ponad tydzień. Jeśli kontenerowiec nie zostanie uwolniony przez najbliższe 24-48 godzin, flota zostanie skierowana do opłynięcia Afryki, co wpłynie na znaczne opóźnienia dostaw.

Praca koparek i próba przesunięcia statku w niewielkim stopniu wpłynęły na zmianę pozycji Ever Given. Wysiłki w celu udrożnienia kanału trwają całą dobę.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Holowniki-probuja-przemiescic-kontenerowiec-blokujacy-Kanal-Sueski-8081101.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.