Aktualności Transport i logistyka

Chiny na liście największych światowych lotnisk cargo

Trzy chińskie lotniska znalazły się na liście największych a świecie terminali transportowych. Hong Kong zajął drugie miejsce w rankingu światowym.

Pomimo pandemii i jej skutków dla transportu, lotnicze porty przeładunkowe odnotowały duże wzrosty obsługiwanego wolumenu. Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI) przygotowała zestawienie dziesięciu światowych portów o największych ruchu towarowym. Na pierwszym miejscu znalazły się Stany Zjednoczone z lotniskiem w Memphis. Za to aż trzy chińskie porty znalazły się w pierwszej piątce. Należą do nich: Hong Kong, Szanghaj i Incheon. W czołówce znajdziemy też port Taipei z Tajwanu.

W roku 2020 ogólnoświatowa wielkość obsłużonych ładunków lotniczych wzrosła o 3% aż do 30, 5 miliona ton. Sam Hong Kong obsłużył aż 4 468 000 ton.

Zakłócenia lotów pasażerskich mogły mieć wpływ na wzrosty po stronie cargo. W miejsce niezrealizowanych lotów pasażerskich kierowane były frachtowce, co bezpośrednio przyczyniło się do zwiększenia wolumenu cargo.

Największą flotę samolotów frachtowych obsługuje aktualnie Fedex. Jest to aż 680 sztuk samolotów. Sama firma zatrudnia przeszło aż 245 tysięcy pracowników na całym świecie.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/05/07/top-10-najwiekszych-lotniczych-portow-towarowych-w-2020-r/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.