Aktualności Transport i logistyka

1000 kursów na linii Xiamen – Europa

W ciągu 5 lat na trasie kolejowej z Xiamen do Europy odbyło się ponad 1000 kursów pociągów. To kluczowa stacja na trasie z Chin na Zachód.

Od uruchomienia połączenia kolejowego Xiamen z krajami Europy w 2015 roku, wykonano już ponad 1000 kursów na tej trasie. Xiamen, nadmorskie miasto w prowincji Fujian we wschodnich Chinach, odbyło kilka dni temu tysięczną podróż pociągiem towarowym na linii Chiny-Europa.

50 wagonów załadowanych artykułami codziennego użytku, częściami samochodowymi i innymi towarami, pociąg X8098 wyjechał ze stacji Haicang w Xiamen do Niemiec, zwiększając liczbę kursów do 1000.

Uruchomiona w sierpniu 2015 roku kolejowa usługa cargo Xiamen (do Europy i Azji Środkowej) przetransportowała do tej pory prawie 80 000 TEU towarów o wartości ponad 3 miliardów dolarów amerykańskich.

Do tej pory kolejowa usługa cargo Xiamen połączyła chińskie nadmorskie miasto z ponad 30 miastami w 12 krajach Europy i Azji Środkowej.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2021-06/02/c_139985343.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.