Aktualności Transport i logistyka

Ponad 1200 pociągów z Chin do Europy

Mongolia Wewnętrzna to najważniejszy port graniczny dla handlu Chin z Europą. W tym roku przez region przejechało ponad 1200 pociągów do Europy.

Według lokalnego urzędu celnego w tym roku przez port graniczny Erenhot (w autonomicznym regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach) przejechało w tym roku łącznie 1225 pociągów towarowych na trasie Chiny-Europa.

1225. pociąg wjechał na stację w ubiegłym tygodniu, załadowany aż 698 tonami towarów o łącznej wartości ponad 22 miliony juanów (około 3,4 miliona dolarów). Większość dóbr stanowiły części mechaniczne, komponenty dla sprzętu medycznego i artykuły codziennego użytku.

Do tej pory przez port Erenhot, czyli największy port lądowy na granicy chińsko-mongolskiej, przechodzi aż 48 tras pociągów towarowych trasy Chiny-Europa.

„Pociągi towarowe Chiny-Europa stały się międzynarodową usługą logistyczną powszechnie uznawaną przez kraje leżące na trasie, ponieważ są bezpieczne, szybkie i przyjazne dla środowiska” – powiedział urzędnik celny z portu Erenhot.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202107/02/WS60deaebca310efa1bd65f6ab.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.