Aktualności Transport i logistyka

Port Gdańsk w setce największych portów świata

Port Gdańsk znalazł się na 85-tym miejscu w rankingu największych portów świata. Pierwsza dziesiątka należy do portów chińskich.

W rankingu stu największych światowych portów kontenerowych znalazł się Port Gdańsk. Awansował na 85-te miejsce po tym, jak cztery lata temu po raz pierwszy znalazł się w tym prestiżowym rankingu. W top dziesiątce znalazły się zaś porty azjatyckie, z czego aż siedem z nich znajduje się w Chinach (między innymi Szanghaj).

Dane Banku Światowego pokazują, że w samym tylko 2020 roku porty światowe obsłużyły około 801,5 milionów TEU. Był to procentowy spadek względem roku 2019, a wpływ na spadek miał wybuch pandemii i czasowy paraliż niektórych jednostek portowych na świecie.

Pierwsza dwudziestka największych światowych portów kontenerowych obsłużyła w ubiegłym roku aż 360 milionów TEU, co przekłada się na około 45% światowego wolumenu. We wspomnianej dwudziestce znalazły się dwa porty europejskie – w Antwerpii oraz Hamburgu.

Sam Port Gdańsk w 2020 roku obsłużył aż 1,9 miliona TEU.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/07/21/ranking-top-100-portow-kontenerowych/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.