Aktualności Transport i logistyka

Port Ningbo wraca do pracy

Po dwutygodniowej przerwie w pracy port Ningbo wraca do działania. Prace w porcie zawieszone były z powodu nowego ogniska Covid-19 u pracowników portu.

11 sierpnia ograniczono prace przeładunkowe oraz wypłynięcia statków z portu Ningbo. Powodem było wykrycie ogniska Covid-19 wśród pracowników portowych. Po okresie niemal dwóch tygodni port znów wraca do pracy.

W ciągu dwutygodniowej przerwy w działaniu portu w kolejce do wypłynięcia oraz wypłynięcia ustawiło się około 50 kontenerowców. Aktualnie nie pojawiają się żadne nowe zakażenia, w związku z czym częściowo przywrócono prace w porcie i kilka statków zdążyło zostać już obsłużonych – głównie kontenerowce należące do armatora CMA CGM.

Terminal Meishan, który obsługuje aż ćwierć wszystkich przeładunków w porcie Ningbo, to kluczowe miejsce dla przewoźników morskich w tym regionie. Polityka „zero tolerancji” dla rozprzestrzeniania się Covid-19 już któryś raz w ciągu roku sparaliżowała prace portów w Chinach.

W czasie ograniczenia prac portowych z Ningbo wypływały zaledwie dwa statki dziennie.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/08/24/przywrocono-prace-terminalu-ningbo-meishan/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.