Aktualności Transport i logistyka

Wielotygodniowe opóźnienia na kolei z Chin

Nowy Jedwabny Szlak notuje coraz większe opóźnienia w transporcie. Przejścia graniczne są oblężone i pociągi oczekują nawet kilka dni na przejazd.

Transport kolejowy na Nowy Jedwabnym Szlaku odnotowuje coraz większe opóźnienia. Głównym powodem jest przerzucenie ogromnej ilości ładunków na kolej z frachtu morskiego, który jest coraz mniej wydolny i coraz droższy. Problemem jest także dostępność sprzętu i pustych kontenerów.

Istotnym powodem opóźnień jest także sytuacja na przejściach granicznych: Chiny-Kazachstan oraz Białoruś-Polska. Pociągi stoją tutaj nawet kilka dni, lub tydzień, aby wyruszyć w dalszą podróż. Dodatkowo remont terminala kolejowego w Polsce zmniejszył przepustowość Szlaku. Zdarza się, że pociągi czekają na przejazd przez granice nawet kilkaset kilometrów wcześniej.

Aktualnie przyjazdy pociągów są nieoczekiwane i niezgodne z planem. Zdarzają się sytuacje, że fracht kolejowy z Chin do Polski trwa sześć lub osiem tygodni, a nie kilkanaście dni jak jeszcze na początku tego roku.

Spedytorzy poszukują alternatywnych tras dla pociągów. Pod uwagę brany jest Korytarz Transkaspijski, Obwód Kaliningradzki oraz Ukraina.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/08/26/nowy-jedwabny-szlak-z-coraz-wiekszymi-opoznieniami/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.