Aktualności Transport i logistyka

Ogromne opóźnienia w globalnym transporcie

Kontenerowce morskie notują największe opóźnienia od ponad 10 lat. Wskaźnik niezawodności przewoźników spadł do 30%.

Fracht morski na całym świecie notuje drastyczne opóźnienia w realizacji planowanych wypłynięć i serwisu. Punktualność statków oceanicznych wciąż spada i pojawiają się wielotygodniowe opóźnienia na trasach, zwłaszcza na linii Chiny – Europa. Wynika to z faktu, że popyt na usługi transportowe w tym roku jest znacznie wyższy niż aktualna podaż statków i pustych kontenerów.

Raport Sea-Intelligence, opracowany na podstawie informacji zebranych od przeszło 60 przewoźników morskich na ponad 30 szlakach morskich dowodzi, że niezawodność serwisów morskich spadła do około 30%. Oznacza to, że zaledwie 30% spośród wszystkich realizowanych kursów morskich realizowanych jest terminowo. Jeszcze w 2019 roku wskaźnik niezawodności wynosił nawet 85%.

Raport nie wskazuje dokładnych przyczyn opóźnień. Mówi się wyłącznie o długim czasie oczekiwania na wejście statków do portów (w USA, Chinach i Europie) oraz o wydłużonej obsłudze portowej (rozładunki, wywóz towarów z portu).

Aktualnie najwyższy, choć wciąż niezadowalający, wskaźnik niezawodności posiada duński armator Maersk. Jego niezawodność wynosi 45,6%. Nieco słabszym wynikiem, ale wciąż jednym z lepszych mogą pochwalić się operatorzy morscy MSC, Hapag-Lloyd i CMA CMG.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/09/29/bledne-kolo-logistyki-przyspieszylo-w-sierpniu/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.