Aktualności Chińska kultura Podróże do Chin

Oblężenie kolei z okazji Świąt Narodowych w Chinach

Ponad 10 milionów podróży kolejowych odbyli dziś Chińczycy z okazji Świąt Narodowych. To czwarty dzień wielkiego tygodnia.

Chińskie Święta Narodowe to jeden z najważniejszych okresów w kalendarzu księżycowym. W ciągu złotego tygodnia, bo tak nazywany jest okres świąteczny wolny od pracy, miliony Chińczyków odwiedzają swoich bliskich na terenie całego kraju. Obok Księżycowego Nowego Roku to czas największej migracji ludności w Chinach.

Tylko dzisiaj, w czwartym dniu złotego tygodnia, odbytych zostało aż 10,3 miliona podróży kolejowych. Według danych China State Railway Group Co Ltd. (państwowego przewoźnika kolejowego), 4 października dodano do harmonogramu około 621 pociągów, aby poradzić sobie z gorączką świątecznych podróży.

W niedzielę chińskie koleje obsłużyły ponad 10,67 milionów podróży pasażerskich, a 640 dodatkowych pociągów pasażerskich zostało zorganizowanych w celu zaspokojenia rosnącego popytu.

Zgodnie z prognozami oczekuje się, że podczas złotego tygodnia, który rozpoczął się 1 października (nieoficjalnie już 28 września) i potrwa do 8 października, koleją przejedzie około 127 milionów pasażerów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202110/04/WS615aeec9a310cdd39bc6d0c5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.