Aktualności Transport i logistyka

Chińska kolej zdominowana przez transport węgla

Ilość krajowych transportów węgla w Chinach wzrosła o ponad 20% od września. Z transportów korzysta przeszło 360 elektrowni.

Chiny przygotowują się na zapewnienie krajowi dostaw energii na okres zimowy i wiosenny. W tym celu 363 krajowe elektrownie ściągają zapasy węgla kamiennego do produkcji energii elektrycznej. Tylko w ubiegłym miesiącu, jak podaje China State Railway Group, sieć wysłała aż 122 miliony ton węgla do chińskich elektrowni. Jest to wzrost o 25% względem września.

System kolejowy w Chinach stara się zwiększać zdolności przewozowe węgla, między innymi budując nowy mechanizm obsługi pociągów i wykorzystując pustkę pozostawioną przez pociągi pasażerskie. W wielu miejscach stworzono codzienny system komunikacji, łączący przewoźników kolejowych, Narodową Komisję Rozwoju i Reform z wydziałami operacji gospodarczych w danych regionach.

Centra wysyłkowe powstały w głównych rejonach wydobycia węgla i regionach o silnych potrzebach energetycznych takich jak Pekin, Harbin w prowincji Heilongjiang i Taiyuan w prowincji Shanxi.

Wang Yang, wiceminister transportu, powiedział na ostatniej konferencji prasowej, że ministerstwo powołało specjalną grupę roboczą do koordynacji transportu energii.

Zapasy węgla w elektrowniach w północno-wschodnich prowincjach Heilongjiang, Jilin i Liaoning wzrosły do ​​ponad 12,7 miliona ton. Jest to prawie dwukrotnie więcej niż jeszcze pod koniec września. Zapas może wystarczyć na 32 dni konsumpcji energetycznej.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202111/04/WS618316dca310cdd39bc7329f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.