Aktualności Transport i logistyka

Pierwszy pociąg towarowy z Gansu do Gruzji

Na trasie Chiny-Gruzja uruchomione zostało pierwsze połączenie kolejowe dla pociągów towarowych. Towary z Gansu pojadą prosto do Tbilisi.

W ubiegłym tygodniu wyruszył pierwszy skład kolejowy z chińskiej prowincji Gansu do stolicy Gruzji, Tbilisi. Pociąg z 50-ma kontenerami wyjechał ze stacji Wuwei South prosto do Tbilisi. Trasę ponad 7300 kilometrów pociąg pokonał w 10 dni.

Wśród towarów, jakie znalazły się w kontenerach, były w przeważającej ilości środki ochronne i medyczne do walki z pandemią Covid-19, ale i towary użytkowe, takie jak elektronika lub części samochodowe.

Nowa trasa kolejowa została utworzona dzięki współpracy kilku przedsiębiorstw kolejowych: China Railway Lanzhou Group Co., Ltd, Wuwei Bonded Logistics Centre oraz Lanzhou Freight Centre.

Kolej z Gansu do Tbilisi przyniesie korzyść również importerom z Państwa Środka, gdyż zyskają oni szybszy środek transportu dla towarów zakupionych w rejonie kaspijskim i czarnomorskim.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/12/pierwszy-pociag-towarowy-chiny-europa-laczacy-gansu-z-tbilisi/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.