Aktualności

Lenovo pogłębia współpracę z uniwersytetem SJT

Lenovo Group Ltd. przeznaczy aż 200 milionów juanów na projekty realizowane z Shanghai Jiao Tong University. To jedna z najlepszych uczelni wyższych w Chinach.

W ciągu najbliższych trzech lat Lenovo Group Ltd. planuje przeznaczyć aż 200 milionów juanów (około 31 miliona dolarów amerykańskich) na współpracę z Shanghai Jiao Tong University. Współpraca giganta elektronicznego i uczelni ma skupiać się na trzech obszarach obejmujących badania naukowe, szkolenie talentów i inkubację nowych technologii.

Plan został wprowadzony po tym jak w Instytucie Tsung-Dao Lee na Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju zostało oficjalnie otwarte wysokowydajne centrum obliczeniowe nazwane na cześć prezesa i dyrektora naczelnego Lenovo, Yang Yuanqinga.

System obliczeniowy Siyuan-1 został oddany do użytku w kwietniu dzięki osobistej darowiźnie Yanga w wysokości 100 milionów na rzecz jego macierzystej uczelni, Shanghai Jiao Tong University. Miało to związek z obchodami 125 rocznicy istnienia uczelni.

Centrum może pochwalić się szybkością obliczeniową 6 biliardów razy na sekundę, plasując się na szczycie wśród podobnych obiektów na chińskich uniwersytetach i na 132 miejscu wśród 500 najlepszych komputerów o wysokiej wydajności na świecie.

Lenovo podpisało również strategiczną umowę z Uniwersytetem Jiao Tong w Szanghaju. Firma planuje zainwestować 100 milionów juanów w badania i rozwój nowych komputerów, sprzętu, materiałów oraz szkolenia talentów na uniwersytecie. Kolejne 100 milionów juanów zostanie zainwestowanych w inkubację nowych technologii.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202112/16/WS61badd37a310cdd39bc7bc5b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.