Aktualności Transport i logistyka

Największy chiński statek dźwigowy

W Jiangyin odbyła się ceremonia przekazania największego statku dźwigowego na świecie. Statek Tai Xing wyruszył w pierwszy rejs do Penglai.

Tai Xing, czyli największy statek dźwigowy na świecie produkcji chińskiej, wyruszył w swój pierwszy rejs. Zbudowany z prowincji Jiangsu wyruszył w rejs do portu Penglai w prowincji Shandong. Statek powstał na zamówienie Chinese-Polish Joint Stock Shipping Company (Chipolbrok). JTai Xing jest na razie jednym z czterech zamówionych statków o nośności aż 62 000 DWT.

Podczas rejsu z Jiangsu do Shandong statek przewiózł ładunki o wielkości 90 000 metrów sześciennych. Był to sprzęt do produkcji farmy wiatrowej dla Ekwadoru. Ładowność Tai Xing jest niemal dwukrotnie większa od największych statków dźwigowych i towarowych na świecie.  

Statek Tai Xing ma 199 metrów długości i 32 metry szerokości. Przy pełnym ładunku osiąga zanurzenie na poziomie 13,5 metra. Statek posiada własne żurawie do przeładunku towarów i pięć samodzielnych ładowni.

Chinese-Polish Joint Stock Shipping Company działa na rynku od 1951 roku. Z początku była to polsko-chińska spółka armatorska, jednak aktualnie jest ogromną korporacją żeglugi oceanicznej. Chipolbrok posiada 17 kontenerowców oraz dużą liczbę liniowców. Główna siedziba spółki znajduje się w Szanghaju.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/12/najwiekszy-na-swiecie-statek-dzwigowy-tai-xing-wyruszyl-w-pierwszy-rejs/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.