Aktualności

Chińskie gry podbijają światowy rynek

Sprzedane w roku 2021 chińskie gry fabularne zarobiły ponad 18 miliardów dolarów zagranicą. Najwięcej gier trafia do USA, Japonii i Korei.

Tylko w 2021 roku gry stworzone przez chińskich twórców wygenerowały zysk 18 miliardów dolarów amerykańskich. Są to dane oparte wyłącznie na sprzedaży zagranicznej chińskich tytułów, bez uwzględnienia rynku krajowego. Jest to ponad 16% więcej zysku niż rok wcześniej.

Najwierniejszymi fanami chińskich gier są Japończycy, Amerykanie i Koreańczycy.

Najnowszą nowinką w świecie gier jest chiński Genshin Impact. Fabuła gry wzbogacona jest o realne postaci, które zostały przeniesione do świata wirtualnego. Należy do nich między innymi śpiewaczka operowa przedstawiona w grze jako Yun Jin. Realna śpiewaczka zaśpiewała arię, napisaną dla postaci z gry, a nagranie z jej udziałem podbiło Internet zyskując 1,7 miliona odsłon.

Kolejną chińską grą, która podbija światowe rynki, jest Rise of Kingdoms. To następna pozycja łącząca świat wirtualny z tradycyjną kulturą chińską. Tym razem tematyka dotyczy czasów starożytnych i życia rdzennych mieszkańców Państwa Środka.

Gry komputerowe i na konsole mają szanse zintegrować kultury ludzi na całym świecie. Szacuje się, że aktywnych graczy na świecie jest aż 2 miliardy.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/01/chinskie-gry-integruja-globalnych-graczy/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.