Aktualności Transport i logistyka

Nowe połączenie kolejowe między Chinami a Moskwą

Między prowincją Fujian a Moskwą uruchomione zostało nowe połączenie kolejowe. Pozwoli zaoszczędzić nawet 20 dni w porównaniu z rejsem morskim.

Nowy pociąg towarowy, załadowany 445 tonami towarów (głównie środków higienicznych i sanitarnych do walki z pandemią Covid-19), wyruszył z Quanzhou we wschodniej prowincji Fujian i udał się do Moskwy. To pierwsza trasa pociągu towarowego Chiny-Europa z Quanzhou, która jest ważnym punktem na Morskim Jedwabnym Szlaku.

Pociąg ma dotrzeć do Moskwy w Rosji przez stację graniczną Manzhouli za około 20 dni, oszczędzając 25 dni w porównaniu z żeglugą morską.

Wielkość wymiany handlowej Quanzhou z krajami i regionami wzdłuż Morskiego Jedwabnego Szlaku przekroczyła w zeszłym roku 100 miliardów juanów. Nowe połączenia kolejowe jeszcze bardziej pozwolą zwiększyć dynamikę eksportu w tej części Chin.

Źródło: https://english.news.cn/20220118/b39c9f4a4e244f69ae7a2c7210f50f2e/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.