Aktualności

Kolejny ekologiczny Starbucks w Chinach

Sieć Starbucks otworzyła w Chinach następny niskoemisyjną kawiarnię. Pierwszy taki punkt powstał rok temu w Szanghaju.

Sieć kawiarni Starbucks znana jest na całym świecie. Placówki, założonej w amerykańskim Seattle, kawiarni znajdują się w ponad 70 krajach, z czego około 3400 miejsc otwarto w samych tylko Chinach. Firma zatrudnia prawie ćwierć miliona pracowników na całym świecie.

Starbucks Greener Store to kawiarnia, która spełnia wyśrubowane standardy dotyczące niskoemisyjności, utylizacji odpadów i małego zużycia energii oraz zasobów (w tym wody). W Chinach pierwszy Starbucks Greener Store pojawił się w ubiegłym roku w Szanghaju, a w tym roku sieciówka otworzyła kolejny punkt w Suzhou we wschodniej prowincji Jiangsu.

Każdy z Starbucks Greener Store powinien spełniać aż osiem standardów opracowanych przez zarząd spółki i instytucje międzynarodowe. Do kluczowych zasad należą między innymi: niskie zużycie wody, niskie zużycie energii elektrycznej, czy skuteczne usuwanie odpadów.

Według szacunków nowe podejście pozwala Starbucks Greener Store na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 10,5 tony w ciągu roku w stosunku do zwykłej kawiarni tej sieciówki. Spada również zużycie wody o około 300 ton rocznie. Docelowo w Chinach ma pojawić się aż 60 Starbucks Greener Store.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/01/kolejny-chinski-starbucks-greener-store/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.