Aktualności

Chiński Bank Ludowy wesprze sektor nieruchomości

Główny bank chiński planuje stabilizować rynek nieruchomości. Szykowane jest wsparcie dla wynajmujących mieszkania.

Ludowy Bank Chin, czyli bank centralny Państwa Środka, będzie utrzymywać ciągłość, spójność i stabilność polityki finansowej w zakresie nieruchomości. Bank centralny wdroży ostrożne zarządzanie finansowaniem nieruchomości oraz zwiększy wsparcie finansowe dla mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Zou Lan, szef departamentu rynku finansowego Chińskiego Banku Ludowego, planuje także przyjęcie polityki miejskiej, która ma pobudzić rozwój sektora nieruchomości. Szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

W ciągu ostatnich kilku lat chińskie władze podkreślały zasadę, że „mieszkanie służy do mieszkania, a nie do spekulacji”. Miało to ostudzić entuzjazm deweloperów oraz posiadaczy więcej niż jednej nieruchomości do zawyżania cen mieszkań na wynajem i sprzedaż. Tym samym próbowano regulować rozsądny popyt na rynku.

Na koniec 2021 roku stan niespłaconych kredytów na nieruchomości w całym kraju wynosił 52,2 biliona juanów (około 8,2 biliona dolarów), co oznacza wzrost o 7,9% w ujęciu rok do roku. Oznacza to, że podczas pandemii Chińczycy mieli większe problemy ze spłatą kredytów hipotecznych niż zwykle.

Źródło: https://english.news.cn/20220118/ff73169a38654ae190ba4f1c91462e73/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.