Aktualności Chińska kultura

Marki luksusowe gotowe na Rok Tygrysa

Światowe marki luksusowe przygotowują się do Chińskiego Nowego Roku. Wprowadzają limitowane kolejce z motywem Tygrysa.

Już za kilka dni w Chinach rozpocznie się najważniejsze święto – Chiński Nowy Rok. Zgodnie z porządkiem kalendarza księżycowego rok 2022 upłynie pod znakiem Tygrysa. Światowe marki coraz częściej czerpią z kultury Państwa Środka, a Chiński Nowy Rok, zwany Festiwalem Wiosny, jest doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych, limitowanych kolekcji.

Światowe marki luksusowe, głównie z branży odzieżowej, szykują kolekcje limitowane z motywem przewodnim Wodnego Tygrysa. Zodiakalny patron znajdzie się między innymi na produktach Armaniego – na kurtach i wełnianych swetrach. Inne marki użyją symboliki Tygrysa do sygnowania produktów kosmetycznych, alkoholi i galanterii.

Według danych Bain & Company Luxury Study 2021 od 2019 Chiny stanowią rynek zbytu dla marek luksusowych, który osiągnął już poziom 60 miliardów euro.

Hainan to najczęściej odwiedzana prowincja w Chinach przez poszukiwaczy mody luksusowej. Szacuje się, że w ciągu roku odwiedza ją ponad 80 milionów turystów zarówno z Państwa Środka jak i zagranicy. Jest to zatem dobry rynek zbytu dla mody wysokiej.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/01/globalne-marki-luksusowe-witaja-nowy-rok-tygrysa/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.