Aktualności

Chiny przeciwne operacjom NATO

Chiński rząd sprzeciwia się tak zwanej mentalności z czasów Zimnej Wojny w wykonaniu NATO. Uważa, że organizacją kierują uprzedzenia ideologiczne.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych krytycznie odnosi się do działań NATO, jakoby organizacja posługiwała się metodami pochodzącymi z czasów Zimnej Wojny. Przestarzałą, zdaniem chińskiego rządu, mentalność NATO wykazuje w stosowaniu uprzedzeń ideologicznych wobec niektórych państw. Ministerstwo uważa, że organizacja powinna skupiać się na utrzymaniu pokojowej sytuacji na świecie. Szczegółów jednak nie podano.

Rzecznik Ministerstwa Zhao Lijian wygłosił te uwagi, gdy został poproszony o skomentowanie stanowiska zastępczyni sekretarza stanu USA Wendy Sherman. Jej zdaniem proponowane przez Rosję ograniczenie ekspansji NATO na Europę Wschodnią powoduje obawy o ograniczenie NATO-wskiej polityki „otwartych drzwi”.

Zhao powiedział, że NATO jest pozostałością po Zimnej Wojnie, a jego ekspansja jest typową polityką blokową. Jednocześnie zauważa, że Chiny stanowczo sprzeciwiają się wszelkim rodzajom małych klik próbom podsycania konfliktów geopolitycznych.

Rzecznik powiedział także, że Chiny są orędownikiem nowego sposobu myślenia o wspólnym, wszechstronnym, opartym na współpracy i zrównoważonym bezpieczeństwie i wierzą, że wszystkie kraje i ich obywatele powinni wspólnie cieszyć się bezpieczeństwem i wspólnie stawiać czoła wszelkim problemom i wyzwaniom.

Źródło: https://english.news.cn/20220126/8ac0570d96f94985bc331576c5bd8626/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.