Aktualności

Vivo zdominowało chiński rynek smartfonów

Marka Vivo zdobyła dominującą pozycję na rynku smartfonów w Chinach. Udziały w rynku przekroczyły 22%.

Chińska marka Vivo przejęła wiodącą rolę na krajowym rynku smartfonów w 2021 roku. Dane sprzedażowe pochodzą od firmy zajmującej się badaniem rynku – Counterpoint Research.

Z udziałem w rynku wynoszącym już ponad 22%, Vivo w 2021 roku osiągnęło prowadzenie na chińskim rynku smartfonów. Kolejne miejsca należą do Oppo, w tym OnePlus i Apple, z udziałami w rynku wynoszącymi odpowiednio 21 i 16%.

Apple odnotował najwyższy w historii udział w rynku w Chinach w czwartym kwartale ubiegłego roku osiągnął poziom 23% udziałów (najwyższy wynik od sześciu lat). Udziały rynkowe Vivo i Oppo w IV kwartale ubiegłego roku wynosiły odpowiednio 19 i 17%.

Po Xiaomi z 15-procentowym udziałem w rynku, Honor i Huawei zdobyli 10-procentowy udział. Jest to zaskakujące, ponieważ marka Huawei, Xiaomi i Honor są już bardzo znane na całym świecie i są jednymi z najlepiej sprzedających się telefonów na wybranych rynkach krajowych.

Wszystkie pozostałe marki odpowiadały za 4% udziału w rynku w 2021 roku, podczas którego całoroczna sprzedaż smartfonów spadła o 2% w ujęciu rok do roku. Spadek sprzedaży smartfonów notowany jest w Chinach już czarty rok z rzędu.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202201/27/WS61f24f80a310cdd39bc83aa7.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.