Aktualności

Chińskie stocznie światowym liderem

W 2021 roku stocznie chiński uzyskały najwięcej zamówień na produkcję. Chińczycy zdobyli w tym czasie aż 50% światowych kontraktów.

Chiny w 2021 roku uzyskały najwięcej zamówień na produkcję w stoczniach. Jednocześnie zdeklasowały aktualnego lidera w tej dziedzinie – Koreę Południową, będącą nieprzerwanie liderem na tym rynku od 2018 roku. W ubiegłym roku chińskie kontrakty produkcyjne osiągnęły 22,8 milion CGT, co daje aż 50% światowego zapotrzebowania.

Najwięcej kontraktów dla chińskich stoczni dotyczyło niewielkich kontenerowców, których braki na rynku dały się we znaki branży transportowej na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Odradzanie się gospodarek po pierwszej fali pandemii Covid-19 wywołało ogromny, nienotowany wcześniej, popyt na kontenerowce.

W tym czasie stocznie koreańskie skupiały się na realizacji zamówień na produkcje zbiorników LNG. Korea Południowa zebrała 37 zamówień na takie zbiorniki, między innymi od Qatar Energy. Zdaniem analityków Korea zebrała mniejsza liczbę zleceń, ponieważ skupiała się na wybranych rodzajach kontraktów, przez co jej udział w rynku był niższy, ale przedsięwzięcia były bardziej rentowne.

Rząd koreański przyjął politykę, zgodnie z którą Korea ma przyjmować aż 75% światowych zleceń na statki przyjazne środowisku do 2030 roku.

Źródło: https://www.namiary.pl/2022/01/05/chiny-stoczniowym-liderem/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.