Aktualności

Pekin: nowe połączenie LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły 29 maja nowe połączenie z Warszawy do Pekinu. Rejs inauguracyjny wystartował po godz. 16.10 z lotniska Chopina i trwał 9 godzin. Honorowymi pasażerami rejsu byli Pierwsza Dama Anna Komorowska oraz członkowie Misji Gospodarczej z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem na czele.

Dla pasażerów pierwszego rejsu do Pekinu LOT przygotował niespodzianki przy stanowiskach odpraw na lotnisku Chopina. Podróżni otrzymali upominki oraz zostali poczęstowani tortem ozdobionym smokiem z lukru, a samo lotnisko zostało zaaranżowane w chińskim stylu. Nad stanowiskami odpraw oraz przy wejściu na teren terminalu zawisły lampiony chińskie, przy wejściu do samolotu ustawiono tradycyjne rzeźby lwów chińskich (zwanych też psami Fo lub Foo) a pasażerowie odprawiając się przechodzili pod specjalną bramą tzw. Pailou. Jednocześnie po lotnisku przechadzali się animatorzy tańca smoka oraz hostessy ubrane w tradycyjne stroje chińskie Quipao rozdając wszystkim pasażerom ciasteczka z wróżbą.

Otwarcie nowego kierunku do Pekinu było możliwe dzięki wynegocjowanym przez LOT, bardzo korzystnym slotom czyli godzinom startów i lądowań na pekińskim lotnisku. Polski przewoźnik otrzymał również w zeszłym roku zgodę od władz rosyjskich na przeloty nad Syberią, co umożliwi przeloty najkrótszym korytarzem powietrznym. Wpłynie to w znacznym stopniu m.in. na oszczędność zużywanego paliwa i krótszy czas przelotu do Pekinu.

Więcej:

http://przewodnik.onet.pl/wiadomosci/pekin-nowe-polaczenie-lot-u,1,5145833,artykul.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.