Aktualności

Chiny zwiększają pozyskanie zielonej energii

Rynek zielonej energii w Chinach stale rośnie. W 2021 roku niemal jedna trzecia energii w Chinach powstała ze źródeł odnawialnych.

Chiny z powagą podchodzą do tematu transformacji energetycznej i przemian mających na celu ochronę natury i klimatu. Znaczące zmiany w procesach produkcyjnych, wprowadzania ograniczeń emisji zanieczyszczeń, czy segregacja odpadów to tylko część działań jakie podejmowane są w ostatnich latach w celu ochrony planety. Głównym celem polityki zmian jest pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

W 2021 roku Chiny osiągnęły wysoki pułap pozyskania zielonej energii. Niemal 30% energii zużytej w Chinach pochodziło ze źródeł odnawialnych (elektrownie wiatrowe, wodne). Jak wynika z danych National Energy Administration, w 2021 roku Chiny po raz pierwszy odnotowały stały wzrost mocy wytwórczych energii odnawialnej.

Do końca ubiegłego roku moc energii odnawialnej w kraju wyniosła 1,06 miliarda kilowatów, co stanowi 44,8% całkowitej zainstalowanej mocy wytwórczej. Według danych, zarówno farmy wiatrowe, jak i stacje fotowoltaiczne przekroczyły 300 milionów kilowatów.

W 2021 roku Chiny wytworzyły 2,48 biliona kWh energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, co stanowiło 29,8% całkowitego zużycia energii elektrycznej w kraju.

Rząd chiński zapowiada, że będzie dążył do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2060.

Źródło: https://english.news.cn/20220131/b9c14f48ab724457a67e0a4938387235/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.