Aktualności

Shell rozwija działalność w Hebei

Globalny gigant energetyczny Shell rozpoczął działalność przy elektrolizerze mocy na wodór w Zhangjiakou w prowincji Hebei. To największy obiekt firmy jaki powstał na świecie.

Elektrolizer to pierwszy komercyjny projekt rozwoju wodoru Shell w Chinach, który zapewni około połowy całkowitego zaopatrzenia w wodór ekologiczny dla pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi. Inwestycja powiązana jest z rosnącym znaczeniem Zhangjiakou w związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego.

Shell jest jedną z międzynarodowych korporacji w Chinach, która wraz z Siemensem, Thyssenkrupp, Toyotą i Hyundai’em aktywnie opracowuje plany biznesowe związane z wodorem w tym kraju. Projekt Shell jest częścią wspólnego przedsięwzięcia Shell China i Zhangjiakou City Transport Construction Investment Holding Group Co Ltd.

Rozwój łańcuchów przemysłowych w zakresie produkcji, przechowywania, transportu i stosowania zielonego wodoru nabrał tempa w ostatnich latach, a miasta w całych Chinach aktywnie opracowują plany wykorzystania sektora wodoru. Oczekuje się, że Chiny staną się kluczowym światowym dostawcą sprzętu wodorowego poprzez obniżenie kosztów produkcji, podobnie jak przewodziły one w światowej produkcji paneli słonecznych.

China Hydrogen Alliance przewiduje, że do 2025 roku wartość produkcji chińskiego przemysłu energetyki wodorowej osiągnie 1 bilion juanów (około 152 miliardy USD), a do 2030 roku zapotrzebowanie Chin na wodór osiągnie 35 milionów ton metrycznych.

20-megawatowy elektrolizer mocy na wodór i stacje tankowania wodoru w Zhangjiakou to pierwsza faza wspólnego przedsięwzięcia Shella i chińskich spółek. Firmy planują zwiększyć skalę do 60 MW w ciągu najbliższych dwóch lat w ramach drugiego etapu inwestycji.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202201/29/WS61f49228a310cdd39bc84081.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.