Aktualności Chińska kultura

Gorączka świątecznych podróży w Chinach

Festiwal Wiosny to czas największej corocznej migracji na świecie. Jeszcze przed świętami odbyło się ponad 90 milionów podróży.

Chiński Nowy Rok Księżycowy, zwany też Festiwalem Wiosny, oraz poprzedzające go dwa tygodnie są okresem największej na świecie migracji ludności. Gorączka chińskich podróży zyskała nawet swoją własną nazwę „Chunyun”. Ilość podróży, jakie Chińczycy odbywają do swoich miast rodzinnych i w celu odwiedzania nowych miejsc, jest kilkunastokrotnie większa niż ilość podróży Amerykanów wyjeżdżających na Święto Dziękczynienia.

Jeszcze w okresie poprzedzającym Chiński Nowy Rok, czyli w dniach 17 stycznia – 2 lutego Chińczycy odbyli ponad 90 milionów podróży koleją. Ze względu na gęstą siatkę połączeń, niską cenę, możliwość zabrania bagażu i szybkość jazdy kolej jest bardzo często wybieranym środkiem transportu w Chinach. Szacuje się, że w tym roku kolej przyjmie o 60% więcej podróżujących niż rok temu.

Departamenty kolejowe jednocześnie zintensyfikowały działania związane z kontrolą i zapobieganiem pandemii COVID-19 i przygotowaniami na deszcz oraz śnieg w niektórych regionach.

Wliczając podróże samochodem, samolotem i innymi środkami transportu, Chińczycy w pierwszych dniach podróżniczej gorączki odbyli najprawdopodobniej około 270 milionów podróży.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202202/02/WS61fa882ea310cdd39bc8486b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.