Aktualności

Region ujgurski notuje 7% wzrostu PKB

Region Xinjiang Uygur odnotował 7% wzrostu PKB. PKB osiągnęło wartość ponad 1,6 biliona juanów.

Autonomiczny region Chin Xinjiang Uygur odnotował 7-procentowy wzrost produktu krajowego brutto (PKB) w 2021 roku. PKB osiągnęło zawrotną wartość 1,6 biliona juanów (około 251 miliardów USD). Na wysoki wynik złożył się wzrost wartości sektora produkcyjnego, zarówno pierwotnego jak i wtórnego, oraz usługowego.

W tym samym okresie łączna wartość eksportu i importu Xinjiangu osiągnęła 156,9 miliardów juanów, co oznacza wzrost o 5,8% w stosunku do roku 2020. Ma to również związek z rosnącym znaczeniem turystyki w tym regionie – zagraniczni inwestorzy mają okazję poznać tutejszy rynek, a w dalszej perspektywie zainwestować w zakupy lub produkcję. 

Jednocześnie dochód rozporządzalny per capita mieszkańców miast i wsi Sinkiang osiągnął w 2021 roku kolejno 37 642 juanów (miasta) oraz 15 575 juanów (wsie). Tempo wzrostu PKB per capita jest zatem większe od wzrostu samego PKB.

Łącznie w regionie ujgurskim powstało w zeszłym roku około 477 400 miejsc pracy w miastach, obniżając badaną stopę bezrobocia do 2,2%.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202201/30/WS61f5ed47a310cdd39bc843dc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.