Aktualności

Wzrost wydobycia węgla w Chinach

W trakcie Chińskiego Nowego Roku wzrosło wydobycie węgla. W chińskich magazynach znajduje się o 40% więcej węgla niż w ubiegłym roku.

Produkcja węgla w Chinach wzrosła podczas siedmiodniowego Chińskiego Nowego Roku. Jest to związane z podjętymi wysiłkami kraju na rzecz utrzymania stabilnej produkcji i dostaw węgla – zakomunikował czołowy planista gospodarczy w Chinach.

W okresie świątecznym dzienna produkcja, podaż i transport węgla wzrosły w porównaniu z tym samym okresem księżycowego nowego roku w 2021 roku. Stanowi to silne wsparcie dla popytu na węgiel w okresie świątecznym, jak i tuż po nim, gdy fabryki powrócą do produkcji ze zdwojoną siłą.

Zapasy węgla w chińskich elektrowniach osiągnęły w lutym 165 milionów ton, co oznacza wzrost o 40 milionów ton w ujęciu rok do roku – podała Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC).

Komisja dodaje, że wraz ze wzrostem produkcji węgla i spadkiem zapotrzebowania na węgiel do ogrzewania, zdolność kraju do zabezpieczenia dostaw węgla dla produkcji będzie dalej wzmacniana. Pomimo planów osiągnięcia neutralności węglowej w najbliższych dziesięcioleciach, tymczasowa eksploatacja złóż pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: https://english.news.cn/20220208/b0d2a80a030443b9ac05d5814516ca46/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.