Aktualności

Podczas świąt Chińczycy preferują zakupy całodobowe

Spożycie nocne podczas tygodniowego Święta Wiosny w Chinach wzrosło w tym roku o 27%. Dotyczy to nie tylko zakupów, ale i świadczenia usług.

Według raportu Economic Information Daily, całkowita konsumpcja nocna w Chinach przekroczyła 379 miliardów juanów (około 59 miliardów dolarów) w okresie noworocznym, który zakończył się 6 lutego. Stanowi to prawie 34% całkowitej konsumpcji w kraju podczas Festiwalu Wiosny – czasu intensywnych podróży, zwiedzania, ale i zakupów.

Nocna gospodarka Chin, której pojęcie odnosi się do działalności biznesowej prowadzonej pomiędzy godzinami 18:00 a 6:00 w sektorze usług, odnotowuje stabilne ożywienie wraz z gaśnięciem epidemii COVID-19.

Konsumpcja nocnych posiłków wzrosła o prawie 29% w ujęciu rok do roku, natomiast wielkość nocnych zakupów wzrosła o 28,7% w stosunku do analogicznego okresu w 2021 roku.

Zwiedzanie nocne stało się głównym trendem w turystyce wakacyjnej w Chinach – zarówno tej urlopowej, jak i świątecznej. Według Trip.com Group, dużego internetowego biura podróży w Chinach, zamówienia na usługi nocnych wycieczek po malowniczych miejscach stanowiły 35% wszystkich zamówień. Dane z China Tourism Academy pokazują również, że 22 procent turystów uczestniczyło w nocnych wycieczkach po mieście.

W zeszłym roku Chongqing, Changsha, Qingdao, Chengdu i Szanghaj znalazły się wśród 10 chińskich miast o wybitnym wpływie na konsumpcyjną gospodarkę nocną.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202202/09/WS6203847ba310cdd39bc85a8c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.