Aktualności

Reformy w chińskich usługach

Rząd chiński wprowadza reformy w handlu usługami. Wsparcie uzyskają usługi cyfrowe, technologiczne i kulturowe.

Chińskie Ministerstwo Handlu poinformowało, że będzie w tym roku nadal wspierać reformy handlu usługami. Zgodnie z czternastym pięcioletnim planem rozwoju, ministerstwo wprowadzi więcej polityk i regulacji, aby ułatwić wysokiej jakości rozwój handlu cyfrowego, technologicznego i kulturalnego. Ministerstwo będzie także pracować nad krajową listą niewiarygodnych przedsiębiorców dla transgranicznego handlu usługami.

Chiny będą nadal rozwijać handel cyfrowy i budować powiązane strefy ekonomiczne w celu promowania innowacji technologicznych i instytucjonalnych. Tylko w 2021 roku handel usługami w Chinach wzrósł o 16,1 % w ujęciu rok do roku, jednocześnie osiągając pułap prawie 5,3 biliona juanów (około 831 miliardów dolarów amerykańskich).

W przeciwieństwie do handlu towarami, handel usługami to sprzedaż i dostawa produktów niematerialnych, takich jak transport, turystyka, telekomunikacja, reklama, czy informatyka.

Źródło: https://english.news.cn/20220210/f68869468ba047dd86b1ee7bb1168dda/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.