Aktualności

Wzrost cen produkcji w Chinach

Pandemia oraz sytuacja ekonomiczna na świecie spowodowała wzrost kosztów surowców. Idzie za nimi również wzrost kosztów produkcji.

Wybuch pandemii Covid-19 przyczynił się do globalnych zmian gospodarczych, które były reakcją na gwałtowne i niespodziewane zamykanie gospodarek krajowych, jak również trudności w handlu międzynarodowym i transporcie. W ubiegłym roku nie tylko koszty cen transportu poszybowały w górę, ale i samej produkcji.

W styczniu chiński rząd przyjrzał się cenom 50 głównych produktów, będących surowcem produkcyjnym, lub produktem niezbędnym w łańcuchu dostaw. Podczas analizy aż 30 produktów posiadało wyższą cenę, siedem pozostało bez zmian, a ceny trzynastu produktów spadły. Wzrost cen dotyczy między innymi benzyny, stali, nawozów, czy środków chemicznych.

Niestety wzrost cen podstawowych produktów i surowców niesie za sobą wzrost kosztów produkcji. Fabryki wracające do pracy po Festiwalu Wiosny mogą podnieść ceny produkcji rzeczy, które jeszcze w grudniu ubiegłego roku były na innym poziomie cenowym.

Dane dotyczące cen głównych produktów będą aktualizowane co 10 dni na podstawie informacji zbieranych od ponad 2000 chińskich hurtowników i 31 dystrybutorów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/02/rosna-ceny-srodkow-produkcji-w-chinach/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.