Aktualności

Grupa L’Oreal notuje historyczne zyski w Chinach

Grupa L'Oreal odnotowała silny dwucyfrowy wzrost w Chinach w 2021 roku. Firma osiągnęła to dzięki innowacjom produktowym i kontroli kosztów.

Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym francuska Grupa L'Oreal odnotowała dwucyfrowy wzrost w Chinach kontynentalnych w roku 2021. Liczący ponad 110 lat działalności koncern kosmetyczny osiągnął znaczne zyski główne za sprawą systematycznego wprowadzania innowacji na rynek oraz skutecznej kontroli kosztów produkcji i działalności operacyjnej.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oreal, nazwał rok 2021 „rokiem historycznym” dla francuskiej firmy, ponieważ osiągnęła ona rekordowy wzrost o nieco ponad 16%. Jej łączny przychód ze sprzedaży osiągnął 32,28 miliarda euro. Wzrost jest zatem dwukrotnie wyższy niż na światowym rynku kosmetycznym. W czwartym kwartale 2021 roku chiński rynek kosmetyczny radził sobie znacznie lepiej niż w 2019 roku, dzięki czemu zysk L'Oreal China wzrósł o ponad 50% w porównaniu z 2019 rokiem.

Grupa poinformowała, że ​​pobiła poprzednie rekordy zysków i poinformowała o dalszym wzroście udziałów w rynku, głównie za sprawą festiwalu zakupów w Tmall w listopadzie. L'Oreal odnotował również dynamiczny wzrost sprzedaży detalicznej dzięki działalności w Hainan – strefie wolnego handlu.

W skali globalnej francuska grupa była liderem na rynku kosmetyków online, a jej handel elektroniczny wzrósł o 25,7%. Ponadto L'Oreal osiągnął rekordowy zysk operacyjny w wysokości 6,16 miliarda euro oraz wypracował marżę operacyjną podwyższoną o 50 punktów bazowych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202202/11/WS6205d31aa310cdd39bc86184.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.