Aktualności

Niemal 1,5 miliona stacji 5G w Chinach

W ciągu ostatnich lat Chiny utworzyły prawie 1, miliona stacji bazowych 5G. Stanowi to 60% wszystkich nadajników 5G na świecie.

Chiny od kilku lat są nieustannym pionierem w zakresie rozwoju i rozbudowy technologii 5G. To w Chinach powstały pierwsze nadajniki 5G i urządzenia telekomunikacyjne działające w tej częstotliwości. Obecnie w Chinach znajduje się już 1,43 miliona stacji bazowych 5G, co stanowi aż 60% wszystkich stacji na świecie.

Chińskie stacje bazowe 5G, obsługujące średnio około 10 000 konsumentów, do końca 2020 roku podwoiły swoją liczbę. W zasięgu 5G znajdują się w tym momencie nawet rzadko zamieszkane tereny i prowincje w tym Tybet i Autonomiczny Region Ujgurski.

W ubiegłym roku chińskie inwestycje w rozwój sieci 5G sięgnęły 184,9 miliarda juanów (około 29 miliardów dolarów amerykańskich), co stanowi ponad 45% udziału w inwestycjach w środki trwałe przemysłu telekomunikacyjnego.

Jak zauważyło chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych, Chiny czynią stałe i uporządkowane postępy w kierunku ustanowienia usług 5G i gigabitowych sieci światłowodowych jako nadrzędnych technologii komunikacyjnych już w 2022 roku.

Szacuje się, że do 2023 roku liczba użytkowników 5G przekroczy 560 milionów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202202/09/WS620369eda310cdd39bc85a3f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.