Aktualności

Szanghaj siedzibą firm globalnych

Ponad 830 światowych marek wybrało Szanghaj na siedzibę swojej filii. Tylko w ostatnim roku na taki ruch zdecydowało się 60 firm.

Chińskie metropolie, takie jak Szanghaj, Pekin, czy Kanton, coraz częściej stają się miejscem inwestycji zagranicznych graczy. Obecnie największym zainteresowaniem firm o charakterze międzynarodowym cieszy się Szanghaj. Tylko w ubiegłym roku aż 60 globalnych przedsiębiorstw zdecydowało się otworzyć w tym chińskim mieście swoją filię regionalną.

Obecnie aż 831 spółek międzynarodowych posiada zarejestrowaną filię w Szanghaju. Inwestycjom zagranicznym sprzyja otoczenie biznesowe, bliskość ośrodków badawczych, dostęp do wykwalifikowanej kadry i absolwentów szkół wyższych oraz przyjazna infrastruktura.

Szanghaj, ze względu na ilość wykwalifikowanej kadry naukowej, przyciąga również inwestorów chcących otwierać tutaj ośrodki badawcze. W tej chwili międzynarodowych ośrodków R&D działa w Szanghaju nieco ponad 500.  Chiny otwarte na innowacje są doskonałym środowiskiem dla branży technologicznej.

Szacuje się, że wykorzystanie kapitału zagranicznego w Szanghaju w ubiegłym roku osiągnęło wielkość 22,55 miliarda dolarów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/01/831-miedzynarodowych-firm-wybralo-szanghaj-na-swoja-siedzibe-regionalna/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.