Aktualności Transport i logistyka

Transport lotniczy Chin wraca do poziomu sprzed pandemii

Chiński transport lotniczy towarów odbił się w styczniu do poziomów zbliżonych do poziomu sprzed pandemii. Ilość przewozów od grudnia wzrosła o 6%.

Pandemia Covid-19 położyła się cieniem na międzynarodowym transporcie – zarówno morskim, kolejowym jak i lotniczym. Rosnące ceny paliw oraz braki kadrowe i sprzętowe spowodowały drastyczną podwyżkę cen frachtu oraz notoryczne opóźnienia wywołane niedoborem kontenerów. Odbiło się to także na transporcie lotniczym.

Styczeń tego roku przyniósł spore ożywienie w chińskiej branży lotniczej w ramach przewozu cargo. Od grudnia ubiegłego roku ilość przewozów wzrosła aż o 6%, co pozwoliło chińskiemu transportowi lotniczemu powrócić do wyników sprzed wybuchu pandemii.

Według konferencji prasowej Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAAC) wielkość ładunków i poczty przetransportowanych drogą lotniczą wyniosła w styczniu około 654 000 ton. Daje to 97,3% ilości odnotowanej w tym samym okresie w 2019 roku, przed wybuchem pandemii Covid-19.

Dane CAAC pokazują również, że branża lotnictwa cywilnego obsłużyła w zeszłym miesiącu 29,51 milionów podróży pasażerskich. W przeciwieństwie do wzrostów na rynku cargo, loty pasażerskie odnotowały spadek o 2,2% w stosunku rok do roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202202/17/WS620db2fea310cdd39bc8731e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.