Aktualności Transport i logistyka

Transport kolejowy z Chin na trasie ukraińskiej

Mimo dramatycznej sytuacji na Ukrainie, ruch pociągów towarowych pozostaje bez większych zmian. Pociągi zostały przekierowane na przejście Brześć-Małaszewicze.

Dziś o godzinie 4 nad ranem rosyjskie wojska wkroczyły na teren Ukrainy. W Ukrainie wprowadzony został stan wojenny i rozpoczęto akcje ewakuacyjne z rejonów objętych największym zagrożeniem – głównie we wschodniej Ukrainie.

Do tej pory nie odnotowano utrudnień w kursowaniu pociągów towarowych z Chin do Europy. Są one kierowane na przejście graniczne Brześć-Małaszewicze. Aktualnie pociągi kursują bez większych zmian. Operatorzy kolejowi, którzy zdecydowali się ominąć Ukrainę na trasie z Chin, zaproponowali alternatywne trasy jeszcze w styczniu tego roku.

Aktualnie wstrzymany jest ruch lotniczy nad Ukrainą. Wojska rosyjskie wykonały serię ataków bombowych na lotniska między innymi w Kijowie, Chersoniu i Boryspolu.

Port morski w Odessie czasowo został zamknięty. W tej chwili znajduje się tam jeden kontenerowiec, który zawinął do portu jeszcze wczoraj.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2022/02/24/koleje-ukrainskie-organizuja-pociagi-ewakuacyjne-ruch-na-njs-przekierowany-przez-malaszewicze/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.