Aktualności

Duży eksport chińskiej fotowoltaiki

Eksport chińskiej fotowoltaiki osiągnął w 2021 roku wartość 28,4 miliardów dolarów. Chiny są największym dostawcą fotowoltaiki na świecie.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało raport, według którego zeszłoroczny eksport ogniw fotowoltaicznych osiągnął wartość 28,4 miliardów dolarów amerykańskich. Obecnie Chiny to największy rynek światowej produkcji fotowoltaiki.

Zgodnie z raportem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych aż ośmiu spośród dziesięciu światowych producentów ogniw o największych mocach przerobowych znajduje się w Chinach.

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne stale rośnie, wraz z rosnącą świadomością na temat szkodliwości paliw stałych i kopalnych. Panele zbudowane z krzemu są w stanie wyprodukować napięcie wielkości 0,5V. Połączone ze sobą są w stanie zasilać domostwa, osiedla, a nawet zakłady produkcyjne.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/02/eksportu-produktow-fotowoltaicznych-przekroczyl-28-miliardow-dolarow/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.