Aktualności Wymogi celne

Chiny wprowadzą zerowe cła na towary z Malezji

W ramach umowy o regionalnym kompleksowym partnerstwie gospodarczym (RCEP) Chiny przyjmą zerowe stawki cła na towary z Malezji. Nowe stawki wejdą w życie 18 marca.

Chiny jeszcze w tym miesiącu przyjmą stawki celne, które zobowiązały się stosować w ramach umowy o regionalnym kompleksowym partnerstwie gospodarczym (RCEP) na część importu z Malezji. Zgodnie z komunikatem chińskiej Komisji Taryfy Celnej Rady Państwa niższe stawki wejdą w życie już 18 marca.

Nowe stawki celne zostaną zastosowane tego samego dnia, w którym wejdzie w życie największa umowa na świecie dotycząca Malezji, która niedawno złożyła swój dokument zatwierdzenia Sekretarzowi Generalnemu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Porozumienie RCEP, które weszło w życie 1 stycznia początkowo w 10 krajach, będzie od teraz obowiązywać dla 12 z 15 podpisujących go członków. Zgodnie z oświadczeniem Komisji, stawki celne RCEP obowiązujące w pierwszym roku dla członków ASEAN zostaną przyjęte na importowane towary z Malezji. Stawki roczne na kolejne lata będą wprowadzane od 1 stycznia danego roku.

Umowa została podpisana 15 listopada 2020 roku przez 15 krajów Azji i Pacyfiku – 10 członków ASEAN oraz Chiny, Japonię, Republikę Korei, Australię i Nową Zelandię.

W ramach bloku handlowego ASEAN, który obejmuje prawie jedną trzecią ludności świata i około 30% światowego PKB, ponad 90% handlu towarami w bloku będzie ostatecznie objęte zerowymi cłami.

Źródło: https://english.news.cn/20220224/2c6f2d999451487aad4f0aa7b3124367/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.