Aktualności

Inteligentna logistyka dla neutralności węglowej

Chiny wprowadziły strefę inteligentnej logistyki w północno-zachodnim regionie kraju. Strefa ma pomóc w osiąganiu neutralności węglowej.

Inteligentne centrum logistyczne o nazwie „Asia No.1” w mieście Xi'an zrealizowało właśnie cel osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2021 roku. Strefa logistyczna prowadzona jest przez chińskiego giganta handlu internetowego JD.com.

JD.com podaje, że na dachu magazynu zainstalowane jest 100 000 metrów kwadratowych urządzeń do wytwarzania energii fotowoltaicznej, która wspomaga działanie centrum logistycznego. Zielona energia służy automatyce centrum a także służy do ładowania pojazdów elektrycznych w ciągu dnia. W nocy z kolei magazyny energii mogą uwolnić zieloną energię elektryczną, która została zmagazynowana w ciągu dnia, aby zaspokoić szczytowe zapotrzebowanie w cyklu dobowym.

Roboty sortujące i kompletujące paczki mogą działać bez światła i zaoszczędzić aż 2283 kWh na minutę. W przybliżeniu odpowiada to zużyciu energii elektrycznej przez przeciętne gospodarstwo domowe w ciągu półtora roku.

Chiński gigant JD Logistics wdrożył także około 20 000 nowych pojazdów energetycznych w ponad 50 miastach w całym kraju. W połączeniu z infrastrukturą ładowania czystej energii szacuje się, że zmniejszają one emisje dwutlenku węgla o około 400 000 ton rocznie. Odpowiada to ilości pochłanianej przez 20 milionów drzew każdego roku.

Inteligentne centrum logistyczne „Asia No.1” w Xi'an zostało oddane do użytku w 2019 roku. Magazyn o powierzchni blisko 300 000 metrów kwadratowych może sortować średnio pół miliona paczek dziennie.

Źródło: https://english.news.cn/20220310/3daa4c1454144e20833c2168bd5f6077/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.