Aktualności Transport i logistyka

Nowe połączenie lotnicze: Frankfurt – Szanghaj

Firma Dachser uruchamia nowe połączenie lotnicze na trasie Frankfurt – Szanghaj. Będzie to cotygodniowy dodatkowy lot czarterowy.

Globalny transport lotniczy od momentu wybuchu wojny w Ukrainie zmniejszył się o około 20%. Sankcje, wykluczenie rosyjskich linii lotniczych oraz wydłużenie tras spowodowały wzrost cen frachtu i jednoczesne zmniejszenie zdolności przewozowych (mniejsza fota). Dodatkowym czynnikiem przemawiającym na niekorzyść tranzytów lotniczych są rosnące ceny ropy.

W odpowiedzi na ograniczenia i problemy Dachser Air & Sea Logistics uruchomi na najbliższe tygodnie cotygodniowe loty czarterowe na trasie Frankfurt – Szanghaj. Samolot będzie w stanie przewieźć za jednym razem około 100 ton ładunku w obydwu kierunkach.

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na transport między Azją a Europą, nie jest to wiele, ale nowe połączenie może pomóc usprawnić pracę portów lotniczych w Hongkongu i Szanghaju, które są najsilniej oblegane. Hongkong dodatkowo boryka się z czasowymi przestojami z powodu wybuchów nowych ognisk Covid-19.

Niemiecka firma Dachser Air & Sea Logistics specjalizuje się w usługach kurierskich i ekspresowych. Współpracuje z lotniskami na całym świecie i oferuje obsługę zarówno drobnicy jak i ładunków całopojazdowych.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2022/03/16/dachser-uruchamia-polaczenie-lotnicze-frankfurt-szanghaj/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.