Aktualności

Chiny żądają od USA zniesienia sankcji z urzędników

Chiny zażądały od Stanów Zjednoczonych natychmiastowego cofnięcia sankcji nałożonych na chińskich urzędników. Mowa o łamaniu praw człowieka.

Rząd chiński zażądał dziś aby Stany Zjednoczone w trybie natychmiastowym zniosły sankcje nałożone na chińskich urzędników. Powodem sankcji ma być łamanie praw człowieka. Jednocześnie Chiny ostrzegają, że w przeciwnym wypadku USA staną w obliczu środków zaradczych ze strony Chin.

Rzecznik chińskie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wang Wenbin powiedział, że sankcje wynikają z ideologicznych uprzedzeń Stanów wobec Państwa Środka i naruszają normy międzynarodowe. Chiny zarzucają USA dyskryminację rasową i obarczają winą za śmierć rdzennych Amerykanów.

Jednocześnie Chiny nie chcą aby to Stany Zjednoczone były wykładnią praw człowieka na świecie. Chcą być niezależne w ramach ustalania praw człowieka na terenie własnego kraju.

Strona chińska nie informuje na razie jakiego rodzaju sankcjami mogłyby objąć Stany lub przedstawicieli amerykańskich władz i urzędów.

Źródło: https://english.news.cn/20220322/10e94b3aca73487c85d8f236318fbf7e/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.